środa, kwietnia 08, 2015

Skuteczne e-maile

Pisząc wiadomość do pracodawcy często bagatelizujemy jej formę. Należy mieć na uwadze to, że pracodawca otrzymuje setki e-maili z ofertami pracy i nie tylko. W związku tym warto zadbać o to, aby wiadomość z ofertą pracy wyróżniała się wśród innych i przyciągnęła uwagę pracodawcy. Aby tak się stało ważne jest przestrzeganie kilku zasad. 
Po pierwsze należy dobrać odpowiedni i kluczowy tytuł, który łatwo jest przypisać do danego projektu i następnie szybko go odszukać. Powinien on być zrozumiały, krótki i czytelny. Nie stosuje się tematu "FWD,FWD.." czy "RE, RE.." ponieważ jest to irytujące.
Po drugie wysyłając maila stawia się na konkrety. Należy wyszczególnić ważne informacje i oznaczyć ważność wiadomości. 
Po trzecie nie nadużywa się wykrzykników i priorytetów ponieważ ludzie się na nie uodpornią i nie zwrócą uwagi na faktycznie pilną i ważna wiadomość.
Po czwarte warto, przed wysłaniem wiadomości, zadzwonić do odbiorcy jeśli zadanie jest naprawdę pilne. Dzięki temu szybko zareaguje po otrzymaniu e-maila.
Po piąte, wysyłając maila, stosujemy zwroty personalne, imienne np. „Pawle” zamiast „Witam”. Nie formalizuje się treści, jeśli nie wymaga tego sytuacja. Współpracownik miło i koleżeńsko poproszony o pomoc spełni ją natychmiast.
Po za tym w każdym e-mailu zawsze stosujemy zwroty grzecznościowe i dziękujemy za wykonane zadanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz