
Jednakowoż dokumentacja pracownicza może być prowadzona w wersji elektronicznej i zgodnie z art. 94 jest równoważna z papierową. Wybór formy prowadzenia dokumentacji pracowniczej od 2019 roku będzie zależał od pracodawcy. Po nowelizacji ustawy pracodawca będzie musiał przechowywać dokumentację w bezpiecznym miejscu przez 10 lat , a w niektórych przypadkach przez 50 lat ze względu na specyfikę niektórych zawodów licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ustało zatrudnienie. pracodawca będzie zmuszony przechowywać akta dłużej niż 10 lat w przypadku prowadzonych postępowań sądowych. Obecnie okres 50 lat był obligatoryjnym czasem przechowywania dokumentacji bez względu na zawód. Do umów zawartych przed wejściem nowych warunków przechowywania akt pracowniczych stosuje się przepisy obowiązujące przed dniem ich wejścia.
Pozytywnym zapisem w Kodeksie Pracy dla osób rozpoczynających karierę zawodową jest przyznanie 26 dni urlopu dla wszystkich.
Takie zmiany w kodeksie pracy to warto na bieżąco kontrolować. Czasami może się okazać, że mają one wpływ na nasze zatrudnienie. A jak szukać pracy? W sieci to dobry pomysł. Mnie interesowała praca małopolskie i jak się okazało na jednym portalu znalazłem ponad 10 ogłoszeń dla mnie idealnych. Aplikowałem, po kilku dniach miałem już odpowiedzi.
OdpowiedzUsuń